Autor: Agnieszka Kurnyta

Nauczycielka religii w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie, współautorka podręczników, szkoleniowiec, prowadząca bloga www.fajnalekcja.pl, założycielka szkolnego wolontariatu, pasjonatka nowych metod nauczania.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Pomysły na zastępstwo, gdy część uczniów nie uczęszcza na lekcje religii

Każdy nauczyciel co jakiś czas musi odbyć zastępstwo w innej klasie. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyż może po prostu zrealizować kolejny temat z planu nauczania swojego przedmiotu. 
 

Czytaj więcej

Jonasz z 2b

Od niedawna możemy oglądać pierwszy polski katolicki serial dla młodzieży pt. Jonasz z 2b. Jest to zupełnie niezależna produkcja, powstała z inicjatywy katolickich artystów (Agnieszki Olszewskiej – autorki scenariusza i jej męża Mateusza Olszewskiego – reżysera).

Czytaj więcej

Kilka trików na lekcję organizacyjną

Pierwsze spotkanie z nową klasą lub z uczniami po wakacjach jest niesamowicie ważne. Podczas niego ustalamy zasady, przedstawiamy program nauczania i wytyczne odnośnie do oceniania. Mówimy o prawach i obowiązkach. To wszystko jest ważne, ale często zajmuje tylko część lekcji. Co zrobić z pozostałym czasem? Jak go konstruktywnie wykorzystać? W artykule przedstawię moje propozycje oraz kilka trików, które pomogą w umocnieniu relacji z uczniami.

Czytaj więcej