Teledyski chrześcijańskie

Lekcja z muzyką

Współczesny świat jest przesiąknięty obrazami i dźwiękami. Szczególnie wrażliwa na nie jest młodzież. Wychodząc im naprzeciw, możemy posłużyć się wyjątkową formą połączenia filmu i muzyki, którymi są teledyski o tematyce chrześcijańskiej. Są one idealnym narzędziem do wykorzystania podczas lekcji, gdyż są krótkie, przez co nie zajmują większości lekcji. Pozwalają na przykład wprowadzić w temat katechezy, pomóc w przedstawieniu zagadnień lub stanowić podsumowanie omawianego tematu. Ponadto teledyski są formą promocji danego muzyka czy zespołu, a więc znajdziemy je za darmo w internecie w serwisie YouTube.

POLECAMY

Polska muzyka chrześcijańska jest naprawdę bardzo bogata i korzystająca z różnych muzycznych gatunków. Znajdziemy tu muzykę klasyczną, ale i elektroniczną, pop, rock, metal, hip-hop i wiele innych. Istnieje sporo zespołów i solistów w ten sposób wielbiących Boga i udostępniających swoje wykonania. Chciałabym przedstawić w tym artykule te, które szczególnie są mi bliskie i zostały sprawdzone na moich uczniach oraz własnych dzieciach. Będą tu wymienione i opisane klipy do różnych poziomów edukacyjnych, choć myślę, że zachwycą też niejednego dorosłego.

 „Stróż” Arka Noego

Zespół Arka Noego jest chyba najbardziej znanym wykonawcą muzyki chrześcijańskiej. Nie jest więc zaskoczeniem, że ujęłam go na mojej liście. Zespół istnieje już ponad dwadzieścia lat, wydał wiele płyt, nagrał wiele teledysków. Chciałabym dziś zwrócić uwagę na jeden z nich, który nosi tytuł „Stróż”. Przybliża on znaczenie Anioła Stróża w życiu człowieka. Piosenka opowiada o jego niesamowitej bliskości przy człowieku, ukazując różne sceny z życia, w których można poczuć się samotnym, przestraszonym, by na koniec przypominać, że nikt nie jest sa...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Katecheza"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dostęp do filmów szkoleniowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy