Autor: Anna Klose-Haratyk

Ukończyła studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na Wydziale Teologicznym. Prowadzi katechezę w Przedszkolu Publicznym nr 1 im. Gromadki Misia Uszatka i w Szkole Podstawowej nr 3 im. Ziemi Radlińskiej w Radlinie.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Od Maryi uczymy się pokory życia i codziennego FIAT

Każdy z nas ma plany na lepszą przyszłość i pragnie szczęścia. Często jednak życie weryfikuje nasze wyobrażenia, pragnienia i marzenia. Często nas rozczarowuje. Nie zawsze jest tak, jak byśmy tego chcieli. Jesteśmy zmęczeni brakiem miłości i poczucia bezpieczeństwa, własnymi słabościami i lękami. Dlatego poszukujemy jakiejś cudownej recepty na życie. Bywa też, że nasze dążenie do tego zdaje się nieosiągalnym wyzwaniem. Czasem ciężkie doświadczenia stawiają nas na skraju rozpaczy. Wtedy pytamy o sens, poszukujemy odpowiedzi, jak odmienić nasze życie, jaką drogę wybrać...

Czytaj więcej

Niebo dla wszystkich – i Ty możesz zostać świętym

„Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego” (Mk 10, 15)

Wśród nas żyją osoby pobożne, uczynne, modlące się codziennie, szanujące bliźnich i Pana Boga, wytrwałe w tym, co dobre. To ludzie, którzy tak bardzo ukochali Boga, że wszystko, co robią w swoim życiu, robią z miłości do Niego. Nie o wszystkich takich osobach się dowiadujemy, jednak niektóre z nich stają się znane ze swojej wiary i Kościół ogłasza je świętymi. Wielu świętych zostaje patronami, czyli szczególnymi opiekunami określonej grupy ludzi i wzorem do naśladowania. Święci pomagają nam w konkretnych problemach, najczęściej w sprawach, w których sami byli silni duchowo. 

Czytaj więcej

Szturm do nieba, czyli 55 otwartych furtek

Maj poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. Jest to miesiąc nabożeństw, podczas których rozbrzmiewa w kościołach, przy kapliczkach czy figurach przydrożnych Litania do Najświętszej Maryi Panny, nazywana popularnie Litanią Loretańską.

Czytaj więcej

Sakrament Bierzmowania – co mówi o nim historia?

Nazwa „bierzmowanie” powstała od staropolskiego słowa „bierzmo”, co oznaczało belkę podtrzymującą drewniany pułap domu, strop. Bierzmowanie jest to zatem podtrzymywanie, umacnianie wiary.

Czytaj więcej