Dział: Lekcja z filmem

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Jonasz z 2b

Od niedawna możemy oglądać pierwszy polski katolicki serial dla młodzieży pt. Jonasz z 2b. Jest to zupełnie niezależna produkcja, powstała z inicjatywy katolickich artystów (Agnieszki Olszewskiej – autorki scenariusza i jej męża Mateusza Olszewskiego – reżysera).

Czytaj więcej

Film Odważni (Courageous)

Istnieje wiele wartościowych filmów. Bardzo dużo z nich można włączyć uczniom na lekcji czy polecić do obejrzenia w domu. Jest jednak taki film, który moim zdaniem powinien obejrzeć każdy człowiek. To Odważni w reżyserii Alexa Kendricka. 

Czytaj więcej

Lekcja o talentach na podstawie filmu Cyrk Motyli

Podczas pracy w szkole wielokrotnie słyszałam od uczniów, że nie mają oni żadnego talentu. W przekonaniu młodzieży istnieje ich tylko kilka: zdolności muzyczne, plastyczne, sportowe, matematyczne – i właściwie tyle. Uczniowie myśleli, że jeśli ktoś nie ma któregoś z nich, jest po prostu beztalenciem.

Czytaj więcej

Fireproof (Ognioodporny lub Próba ogniowa) reż. Alex Kendrick

Film może być ciekawym narzędziem edukacyjnym, ponieważ jeśli zostanie kreatywnie wykorzystany, to nie tylko uatrakcyjni katechezę, ale również skłoni do refleksji, zainspiruje, a często też zmotywuje do zmian w życiu. Warto jednak pamiętać, że aby lekcja z filmem miała sens, to obejrzenie ekranizacji powinno być punktem wyjścia do dyskusji lub innych działań rozwijających temat katechezy.

Czytaj więcej