Dołącz do czytelników
Brak wyników

Nowoczesne metody nauczania

23 września 2022

NR 17 (Wrzesień 2022)

Aplikacja BOOK CREATOR na lekcji religii

0 373

Każdy kiedyś marzył o napisaniu własnej książki, a tu właśnie nadarza się taka okazja. Book creator to kreatywne narzędzie, które może stać się pomocą w przygotowaniu kolejnych atrakcyjnych lekcji religii.

Aplikacja BOOK CREATOR to narzędzie pozwalające na przygotowanie prostej cyfrowej książki, którą możemy udostępnić publicznie w aplikacji, osadzić na stronach WWW, a także przesłać uczniom, innym nauczycielom (np. w zespole przedmiotowym) oraz wykorzystać do współpracy z inną grupą (np. we wspólnym projekcie).

POLECAMY

Darmowe konto pozwala na posiadanie jednej aktywnej biblioteki, w której możemy stworzyć 40 książek. Można współpracować w czasie rzeczywistym nad treścią książki, niestety – w okresie próbnym tylko przez 14 dni. 

Aplikacja swoją prostotą i intuicyjnością zachęca do tworzenia np. przewodników po parafii, książek o postaciach biblijnych, świętych, sakramentach itp. 

W tej elektronicznej publikacji można pisać, rysować, wykorzystywać figury geometryczne, dymki, autokształty z aplikacji Autodraw, załączać nagrania samego głosu bezpośrednio ze strony, filmy, osadzać gry, nagrywać filmik bezpośrednio z komputera, co oczywiście wymaga wykorzystania kamery; a także tworzyć historię w formie komiksu. 

Można dodać też m...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Katecheza"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dostęp do filmów szkoleniowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy