Wygrać dary...

Nowoczesne metody nauczania

Dary, które są nam dane, które powinniśmy pielęgnować i dbać o nie – to oczywiście dary Ducha Świętego. W tym nieco przewrotnym tytule chciałabym zachęcić do pochylenia się nad uroczystością Zesłania Ducha Świętego w konwencji gry – BAAMBOOZLE.

POLECAMY

Temat ten jest dosyć obszernie realizowany przed lub w trakcie przygotowania do sakramentu bierzmowania. Oczywiście wspomina się o nim przede wszystkim przy omawianiu świąt i uroczystości kościelnych, ale mimo wszystko jest to zazwyczaj jedna, góra dwie jednostki lekcyjne. Chciałabym zaproponować aplikację do tworzenia gier dydaktycznych, która pozwoli nam pochylić się nad tym tematem w nieco nietypowy sposób.

Opis narzędzia

Baamboozle jest angielskojęzyczną aplikacją z dostępem do darmowych gier, z których możemy skorzystać – nie logując się. Możemy także stworzyć swoje własne zasoby, ale do tego musimy się już zarejestrować.

Proces zakładania konta jest bardzo prosty. Klikamy w niebieski pasek JOIN FOR FRMIMI (tak właśnie wygląda tłumaczenie strony na język polski), w angielskiej wersji jest to JOIN FOR FREE.


 

W odpowiednie lini...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Katecheza"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dostęp do filmów szkoleniowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy