Noworoczne postanowienia katolika – jak je spełnić?

Z praktyki katechety

Wchodząc w nowy rok kalendarzowy, wiele osób stawia sobie jakieś postanowienia. Będę biegał, schudnę, rzucę palenie, będę więcej zarabiać, znajdę więcej czasu dla bliskich – to tylko ich skromna lista. Czy takie postanowienia mogą dotyczyć również katolika?

Warto robić postanowienia

Nowy Rok to data, która motywuje do zmian. Stawiamy sobie większe lub mniejsze cele do realizacji. Niestety nie zawsze udaje się je wcielić w życie. Czy to oznacza, że nie warto ich sobie stawiać? Warto, bo da się je zrealizować. To od Ciebie zależy, czy Twoje postanowienie będzie miało szansę stać się realne. Musisz tylko zacząć już od dzisiaj...

POLECAMY

Postanowienia dla katolika

Oto kilka propozycji katolickich postanowień na nowy rok:

Będę więcej się modlił – zagonieni w szybkości współczesnego świata ciągle spotykamy się z sytuacją, w której brakuje nam czasu dla Boga. Dlatego zadbaj o odpowiednie miejsce i atmosferę, by poświęcić się tylko Jemu.

Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie (Mt 6,6).

Zerwę z nałogiem – każdy z nas ma jakieś nałogi. Może to być nie tylko nadużywanie alkoholu czy palenie papierosów, ale również zbyt długie przesiadywanie przed komputerem czy telewizorem, praca bez umiaru, hazard, nieprzemyślane i niepotrzebne wydawanie pieniędzy czy nawet słuchanie muzyki. Tak, to wszystko może być nałogiem i to jest czas, w którym możesz z nim wygrać.

Niechże więc grzech nie króluje w waszym śmiertel...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Katecheza"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dostęp do filmów szkoleniowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy