Katecheta na wakacjach

Z praktyki katechety

Wakacje to czas wypoczynku, kiedy nabieramy siły na kolejny rok szkolny, wyjeżdżamy z rodzinami w góry lub nad morze, chodzimy na pielgrzymki, jeździmy na rekolekcje. Próbujemy wykorzystać jak najlepiej czas, który został nam dany.

Kilka lat temu postanowiłam w wakacje wziąć udział w inicjatywie ewangelizacyjnej „Przystań z Jezusem”. Jest to ewangelizacja organizowana przez diecezję koszalińsko-kołobrzeską w Kołobrzegu, a konkretnie przez ks. Rafała Jarosiewicza i grupę ewangelizacyjną ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Równolegle odbywa się festiwal Sunrise.

„Przystań z Jezusem” zaczyna się od rekolekcji, warsztatów, które mają pomóc nam wyjść do ludzi z Dobrą Nowiną. Gdy uczestniczyłam w tej inicjatywie, rekolekcje przed ewangelizacją prowadziły dwie siostry zakonne z USA. Były rewelacyjne! Miały niesamowite doświadczenie ewangelizacyjne, jeśli chodzi o głoszenie Dobrej Nowiny w każdym miejscu, w którym się tylko znalazły. W międzyczasie były organizowane różne warsztaty: kerygmatyczne, na których uczyliśmy się głosić kerygmat; taneczne, na których ludzie uczyli się uwielbiać Boga tańcem i wiele, wiele innych, które miały na celu wykorzystanie talentów, które posiadamy, do ewangelizacji na różne sposoby. Niektóre osoby mają wrażenie, że ludzie jadą tam po to, by nawracać innych. Szczerze mówiąc, nie słyszałam, żeby ktokolwiek miał taki cel.

„Zadaniem” ewangelizatorów jest podzielenie się swoim świadectwem – tym, w jaki sposób doświadczyli Boga, modlitwa za spotkane osoby oraz o bezpieczeństwo podczas festiwalu Sunrise.

W trakcie trwania „Przystani z Jezusem” byłam świadkiem tego, w jaki sposób Pan Bóg działa. Zawsze, gdy wychodziliśmy na ewangelizację, szliśmy po dwie osoby. Trochę chodziłam z siostrą zakonną, a trochę z kolegą. Pewnego razu wyszliśmy większą grupą w nocy. Tym razem poszłam m.in. z siostrą zakonną, która, jak...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Katecheza"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dostęp do filmów szkoleniowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy