Czy Maryja miałaby konto na TikToku

Nowoczesne metody nauczania

Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że TikTok to miejsce zabawnych filmów, a nie promowania produktów i usług, czy po prostu do dzielenia się swoją codziennością i tworzenia społeczności. Jednak TikTok oferuje ogromny potencjał dotarcia do odbiorców w zabawny i kreatywny sposób. Użytkownicy TikToka są bardzo zaangażowani, uwielbiają udostępniać treści i otwierają aplikację wiele razy dziennie. Możesz więc pokazać swoją kreatywną stronę, dodać humoru do swoich postów i bardzo łatwo wstawić popularną w danym momencie muzykę.

Jak działa TikTok?

TikTok pojawił się w 2014 roku, jeszcze pod nazwą Musical.ly. Opracowana przez chińską firmę aplikacja umożliwiała użytkownikom publikowanie filmów z synchronizacją ust z piosenkami. W 2017 roku firmę kupiła inna chińska firma – ByteDance mająca wówczas podobną aplikację o nazwie Douyin. Tak więc Musical.ly stał się TikTokiem i rozpowszechnił się na całym świecie. W 2019 roku aplikację TikTok pobrano 750 milionów razy. Prawie jedna trzecia populacji w Indiach (głównym rynku aplikacji) oraz w Stanach Zjednoczonych korzysta z TikToka. 

Jak obecnie TikTok wypada na tle innych mediów społecznościowych dostarczających filmiki? YouTube ma już swoją funkcję rywalizacji z TikTokiem, tworząc przestrzeń do produkcji i publikacji krótkich filmów zatytułowanych YouTube Shorts. Instagram dodał funkcję Reels, aby zaoferować nowe opcje edycji krótkich filmów na platformie. Google z kolei uruchomił aplikację Tangi, umożliwiającą tworzenie i udostępnianie samouczków wideo trwających do 60 sekund. Nikt nie chce zostać w tyle wobec TikToka. 
 

POLECAMY

Możliwości aplikacji 

Przede wszystkim – użytkownicy mogą przesyłać krótkie filmy z muzyką. Aplikacja zapewnia filtry do dostosowywania i edytowania przesłanych klipów. Można je następnie udostępniać, a także oceniać te pokazywane przez inne osoby. Aplikację TikTok można pobrać z App Store lub Google Play Store. Po otwarciu aplikacji po raz pierwszy pojawia się wideo wyjaśniające funkcje TikToka. Pod punktem nawigacyjnym „Odkryj” możesz zobaczyć pierwsze filmy TikTok innych użytkowników. Jeśli...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Katecheza"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dostęp do filmów szkoleniowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy