Autor: Redakcja

  

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Kompleksowe usługi pogrzebowe

W trudnym okresie żałoby organizacja pogrzebu może być przytłaczającym zadaniem. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy oferują wsparcie na każdym etapie procesu. Co mogą zaoferować profesjonalne zakłady pogrzebowe?

Czytaj więcej

Jak tworzyć inspirujące kazania dla wiernych?

Kazanie to jedna z najważniejszych funkcji duchowieństwa w Kościele katolickim. To poprzez kazania księża przekazują wiernym Słowo Boże i pomagają im w zrozumieniu nauk Kościoła oraz ich zastosowaniu w życiu codziennym. Jednak przygotowanie kazania to nie lada wyzwanie dla każdego duchownego. Często zmagają się oni z brakiem czasu, inspiracji lub wiedzy na temat interpretacji Pisma Świętego. W takich sytuacjach pomocne okazują się materiały tworzone przez duchownych dla duchownych, takie jak te z portalu Pastoralis. Zastanawiasz się, jak napisać kazanie? Przeczytaj cały artykuł!

Czytaj więcej

Stan psychiczny dzieci i młodzieży po 2 latach pandemii (raport)

Stan psychiczny dzieci i młodzieży przez 2 lata pandemii uległ znacznemu pogorszeniu. Wyniki badania przeprowadzonego wśród specjalistów pokazują olbrzymią skalę problemu.

Badanie przeprowadzone wśród specjalistów psychologów i pedagogów dowiodło, że stan psychiczny i emocjonalny dzieci w okresie pandemii uległ pogorszeniu – przyznało tak 87% badanych. 78% respondentów zauważyło wzrost zgłoszeń i próśb o interwencję i pomoc kierowaną do psychologów i pedagogów.

Czytaj więcej