Bezpłatny webinar
NA ŻYWO

Budowanie relacji na lekcji religii – czyli jak zaangażować i zaktywizować uczniów?

14 marca (poniedziałek) 2022, 18:00
Prowadzący:
Barbara Chyłka

Przepraszamy, webinar został odwołany!

Aby jednak dostarczyc Państwu inspiracji do katechezy, udostępniamy bezpłatnie 30-minutową lekcję "Elementy grywalizacji kooperacyjnej podczas pracy z uczniami przygotowującymi się do bierzmowania" z kursu online "Inspirujące zajęcia religii oraz twórcze metody pracy pogłębiające wiarę dzieci i młodzieży"

Oglądam
Kiedy:
14 marca (poniedziałek) 2022, godz. 18:00

Jak zbudować na lekcji religii atmosferę pełną wzajemnego zaufania i szacunku, która sprzyja pogłębianiu wiary i zachęca uczniów do aktywnego udziału w zajęciach? Jak, mimo różnic pokoleniowych, dotrzeć do uczniów i o tematach trudnych mówić językiem zrozumiałym? Jak m.in. metoda zielonego ołówka przekłada się na budowanie relacji w grupie?

Na te i wiele innych pytań odpowie Barbara Chyłka podczas naszego webinaru. Nasza ekspertka podzieli się z Wami swoim doświadczeniem w zakresie angażowania uczniów i budowania dobrych relacji, które wpływają na lepszą efektywność nauczania.

Podczas spotkania:

  • Nauczysz się wykorzystywać potencjał uczniów i angażować ich do aktywności na katechezie, dzięki sprawdzonym metodom pracy na każdym etapie nauczania.
  • Otrzymasz gotowe narzędzia i metody, które pomogą Ci w pracy dydaktycznej, z wykorzystaniem partnerskich relacji na linii nauczyciel-uczeń.
  • Poznasz rozwiązania pomocne w codziennej pracy nauczyciela – katechety, dostosowane do realiów współczesnych uczniów.
  • Dowiesz się co przede wszystkim brać pod uwagę planując swoją pracę katechetyczno-wychowawczą na najbliższe dni, tygodnie i miesiące.
  • Dowiesz się, jak na lekcji religii budować relacje z uczniami oparte na wzajemnym zaufaniu i przyjaźni.
  • Dowiesz się, jak rozmawiać na najtrudniejsze tematy w atmosferze szacunku i zaufania.

Webinar poprowadzi:

Barbara Chyłka

 

Była nauczycielka gimnazjum i dyrektorka szkoły podstawowej, w której uczyła religii, języka niemieckiego i historii. Obecnie trenerka, edukatorka prowadząca liczne formy doskonalenia nauczycieli, członkini nieformalnej grupy Superbelfrzy RP, doradczyni ds. dwujęzyczności i języka niemieckiego w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu, kierownik wolontariatu i fundraiserska realizująca projekty edukacyjne w Stowarzyszeniu Hospicjum Opolskie.

Do udziału w webinarium zapraszamy:

  • katechetów
  • wychowawców
  • duszpasterzy

Organizacyjnie:

Webinar potrwa 60 minut i będzie się składaj z części szkoleniowej oraz sesji pytań i odpowiedzi. Pytania będzie można zadawać na czacie w trakcie webinaru oraz kontaktując się z nami mailowo pod adresem: redakcja@czasopismokatecheza.pl.