Zagrożenia duchowe. Rozmowa Aleksandry Kobusińskiej z księdzem Łukaszem Krzewińskim

Rozmowa z ...

Aleksandra Kobusińska rozmawia z księdzem Łukaszem Krzewińskim o tym, jak rozumieć zagrożenia duchowe i czy pozory mogą mylić.

Aleksandra Kobusińska: Wiele się słyszy o niebezpieczeństwach duchowych. Ci z nas, którzy zerkają na tablicę ogłoszeń w gablotach przed kościołami, na pewno zauważyli wiszące tam listy zagrożeń i złych symboli. Chyba jednak za mało rozumiemy lub po prostu bagatelizujemy pewne sprawy. Co to znaczy zagrożenie duchowe i co tak naprawdę nam grozi?
Ks. Łukasz Krzewiński:
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze życie toczy się pomiędzy dwiema krawędziami, którą z jednej strony wyznacza świat przyrodzony, ten świat, którego możemy realnie dotknąć i spróbować racjonalnie zrozumieć, natomiast drugim jest wyjątkowy świat nadprzyrodzony, który wymyka się naszym racjonalnym argumentacjom. Zagrożenia duchowe dotyczą człowieka, którego te dwa światy wzajemnie oznaczają. Wszystko, czego dotykamy, co poznajemy, czym żyjemy tu i teraz, ma wpływ na naszą wieczność: dobro i zło, miłość i nienawiść, prawda i kłamstwo, miłosierdzie i bezwzględność. Codziennie toczymy wielki bój o nasze zbawienie. Na tej drodze prowadzi nas Bóg, dając nam swoje Słowo i Wspólnotę Kościoła, natomiast na tej samej drodze staje również zły duch, który posługując się swoją inteligencją, chce nas zgubić. Wykorzystuje znaki, których znaczenie przeinacza – zamiast krzyża daje nam talizmany, zamiast ufności daje nam magię, zamiast Pisma Świętego rozkłada tarota. Wszyscy pragniemy szczęśc...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "Katecheza"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Dostęp do filmów szkoleniowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy